Moje auto po veľké výkovky kovanie tepelného spracovania

Škodlivosť biely bod biely bod 1.1 je vnútorné trhliny spôsobené vodíka v oceľ, solid state vysoké vodíka obsahu ocele, ocele stáva krehký výrazne, v podstate, biele škvrny sú tiež krehká zlyhania. Prítomnosť biele škvrny tak, že mechanické vlastnosti ocele, najmä výrazne zníženej priečnej ťažnosť a húževnatosť, sa stala najviac nebezpečné zdroj zlomeniny, vážne ovplyvňuje výkon a životnosť súčiastok. Preto, kovanie, akonáhle biely bod, kovanie musia byť vyradené.

1.2 morfológia bielych bodiek v pozdĺžnom smere zlomenina povrch kovania sa zobrazia ako ostré hrany zaoblené alebo oválne strieborné-biele škvrny; nízkom zväčšení v priečne vzory ako malé vlasovej crack, dĺžky pár milimetrov, najväčší desiatok milimetrov.

1.3 podmienky a biele škvrny produkované tvorí teploty po kovanie, oceľové a vodíka stres (deformácia stres, teplotného stresu, organizačný stres, najmä stres) pod kombinovaný účinok vyrobené. Biele škvrny formácie teplota sa ochladí na prázdne kovanie relatívne nízkej teplote asi 250 ℃ na izbovú teplotu tohto rozsahu.

1.4 zdôrazňuje vzťah medzi vodíkom a tvorbe bielych škvŕn v literatúre [2 autori poukázal na to: "oceľ obsahuje dostatočné množstvo vodíka je nevyhnutnou podmienkou pre vznik biele škvrny, prítomnosť vnútorný stres môže podporovať tvorbu biele škvrny efekt, tak nadmernou vodíka obsahu je produkovať biele bodky"vinníka" , zatiaľ čo vnútorné pnutie je "komplica". "veľmi dôkladné povedať, vzťah medzi dvoma bielymi škvrnami.