Výkovky z nehrdzavejúcej ocele

Podrobnosti o produkte

Kovanie je výrobný proces, pri ktorom je kov stlačený, búšaný alebo stlačený pod veľkým tlakom na výrobu vysoko pevných častí. Kovaná nehrdzavejúca oceľ je ideálna pre aplikácie, kde je dôležitá odolnosť proti korózii a bezpečnosť. Kovové príruby 904L z nehrdzavejúcej ocele na farmaceutických strojoch sú dokonalým príkladom. Existujú predovšetkým tri spôsoby kovania: otvorené kovanie, ideálne pre väčšie súčiastky z nehrdzavejúcej ocele; uzatvorené kovanie, vhodné pre zložité konštrukcie a prísnejšie tolerancie; a kovacie kruhové valcovanie používané na vytváranie vysoko pevných prstencovitých aplikácií.


Vysoký výkon a pevnosť

Proces kovania sa používa v aplikáciách, kde výkon a pevnosť sú kritické požiadavky.

Kované komponenty sa bežne nachádzajú v miestach stresu a šoku. Piesty, ozubené kolesá a vretená kolies vo vysoko výkonných automobiloch a lietadlách sú často vyrobené z kovanej nehrdzavejúcej ocele.

Nástroje obchodu

Klamy, lisy a upsettery sú základnými typmi zariadení používaných v procese kovania. Kladivá môžu aplikovať hnacou silou až 50.000 libier, kde lisy môžu vyvinúť silu až do 50.000 ton. Upsetters sú v podstate lisy používané horizontálne na zvýšenie priemeru obrobku stláčaním jeho dĺžky.

Označenie kvality

"Forged" je značka kvality v ručných nástrojoch a hardvéri. Kliešte, kladivá, kľúče, záhradné náradie a chirurgické nástroje sa takmer vždy vyrábajú prostredníctvom kovania.


Procesy kovania z nehrdzavejúcej ocele

Otvorené kovanie

Ideálne na spracovanie veľkých kusov nehrdzavejúcej ocele, otvorené lisovace lisy neobmedzujú oceľový plech počas procesu kovania a využívajú ploché matrice bez predtvarovaných profilov a konštrukcií.

Uzavreté kovanie

Uzavreté kovanie, ktoré sa tiež nazýva kovanie, dokáže vytvoriť takmer neobmedzené množstvo tvarov, ktoré sa pohybujú od váhy až po 500 kg. Ako to naznačuje názov, dve alebo viaceré matrice obsahujúce dojmy sa spájajú ako kovanie, ktoré sa podrobia plastickej deformácii. Pretože matrice obmedzujú prietok kovov, tento proces môže priniesť zložité tvary a bližšie tolerancie ako otvorené kovanie. Impresa-zápustkový kovanie účty pre väčšinu výroby kovania z nehrdzavejúcej ocele.

Valcované kovanie

Pri priemyselných aplikáciách sa požaduje vysoká pevnosť, kruhový prierez, nedochádza k žiadnemu zhodu s valcovaním. Spracovanie typicky začína otvoreným zápustkom na vytvorenie kruhového predlisku tvarovaného ako šiška. Ďalej niekoľko valčekov aplikuje tlak na predlisok, kým sa nedosiahne požadovaná hrúbka steny a výška. Konfigurácie môžu byť ploché, napríklad podložka alebo výšky väčšie ako 20 palcov. Krúžky môžu byť valcované do mnohých veľkostí, od valčekových ložísk po veľké tlakové nádoby.


Chystáte sa na veľkoobchodné zakázkové výkovky z nehrdzavejúcej ocele od jedného z popredných výrobcov výkovkov a dodávateľov? Potom môžete okamžite kontaktovať našu továreň.
Vyšetrovanie