Hliníkové výkovky

Podrobnosti o produkte

Kovanie je výrobný proces, pri ktorom je kov stlačený, búšaný alebo stlačený pod veľkým tlakom na výrobu vysoko pevných častí. Kovaný hliník je ideálny pre aplikácie, kde je dôležitý výkon a bezpečnosť, ale pre rýchlosť alebo energetickú účinnosť je potrebný ľahší kov. Kované hliníkové kolesá na pretekoch Daytona sú dokonalým príkladom. Existujú predovšetkým tri spôsoby kovania: otvorené kovanie, ideálne pre väčšie hliníkové komponenty; uzatvorené kovanie, vhodné pre zložité konštrukcie a prísnejšie tolerancie; a kovacie kruhové valcovanie používané na vytváranie vysoko pevných prstencovitých aplikácií.


Vysoký výkon a pevnosť

Proces kovania sa používa v aplikáciách, kde výkon a pevnosť sú kritické požiadavky.

Kované komponenty sa bežne nachádzajú v miestach stresu a šoku. Piesty, ozubené kolesá a hriadeľ kolies vo vysoko výkonných automobiloch a lietadlách sú často vyrobené z kovaného hliníka.

Kovaný hliník ideálny pre letecký priemysel

Náročné a drsné prostredie vo vesmíre si vyžaduje štruktúry, ktoré sú silné a odolné, ale aj ľahké. Nízka hustota kovaného hliníka v porovnaní s oceľou to robí ideálnym kandidátom na letecké aplikácie.

Nástroje obchodu

Klamy, lisy a upsettery sú základnými typmi zariadení používaných v procese kovania. Kladivá môžu aplikovať hnacou silou až 50.000 libier, kde lisy môžu vyvinúť silu až do 50.000 ton. Upsetters sú v podstate lisy používané horizontálne na zvýšenie priemeru obrobku stláčaním jeho dĺžky.

Označenie kvality

"Forged" je značka kvality v ručných nástrojoch a hardvéri. Kliešte, kladivá, kľúče, záhradné náradie a chirurgické nástroje sa takmer vždy vyrábajú prostredníctvom kovania.


Hliníkové kovacie procesy

1.Open-die kovanie

Ideálne na spracovanie veľkých kusov hliníka, otvorené lisovacie lisy neobmedzujú vstup hliníka počas procesu kovania a využívajú ploché matrice bez predtvarovaných profilov a konštrukcií. Hliníkové bloky s hmotnosťou až 200 000 libier a dĺžkou 80 stôp môžu byť kované otvorené, aby vytvorili veľké hliníkové komponenty s optimálnou konštrukčnou integritou. Zatiaľ čo techniky zvárania a spájania sú užitočné pri vytváraní veľkých súčastí, nemôžu sa zhodovať s pevnosťou alebo trvanlivosťou kovanej časti. Voľné výkovky sú obmedzené iba veľkosťou východiskového materiálu.

2. Kované uzávery

Uzavreté kovanie, známe aj ako výtvarné kovanie, môže produkovať takmer neobmedzenú škálu tvarov, ktoré sa pohybujú v hmotnosti od pouhých uncí po viac ako 200 kg. Ako to naznačuje názov, dve alebo viaceré matrice obsahujúce dojmy sa spájajú ako kovanie, ktoré sa podrobia plastickej deformácii. Pretože matrice obmedzujú prietok kovov, tento proces môže priniesť zložité tvary a bližšie tolerancie ako otvorené kovanie. Impresa-kovacie kované účty pre väčšinu výroby kovania hliníka.

3.Vyrobenie kruhového krúžku

Pri priemyselných aplikáciách sa požaduje vysoká pevnosť, kruhový prierez, nedochádza k žiadnemu zhodu s valcovaním. Spracovanie typicky začína otvoreným zápustkom na vytvorenie kruhového predlisku tvarovaného ako šiška. Ďalej niekoľko valčekov aplikuje tlak na predlisok, kým sa nedosiahne požadovaná hrúbka steny a výška. Konfigurácie môžu byť ploché, napríklad podložka alebo výšky väčšie ako 20 palcov. Krúžky môžu byť valcované do mnohých veľkostí, od valčekových ložísk po veľké tlakové nádoby.

Kolesá postavené na rýchlosť, výkon a bezpečnosť

Profesionálni pretekári vedia, že kované hliníkové kolesá sú skvelou voľbou pre trestné podmienky konkurenčných pretekov. Postavené pre rýchlosť a výkon, kované kolesá sú mimoriadne ľahké, veľmi silné a výnimočne tuhé. Kované hliníkové kolesá sa nachádzajú aj mimo závodnej dráhy. Vysoko výkonné športové modely od Porsche, Lamborghini a Audi môžu byť vybavené týmito elegantnými a vysoko výkonnými kolesami.


Chystáte sa na veľkoobchodné zákazkové hliníkové výkovky od jedného z popredných výrobcov výkovkov a dodávateľov? Potom môžete okamžite kontaktovať našu továreň.
Vyšetrovanie